Zajęcia w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni

 

 

 

W ubiegły czwartek klasa VII wyjechała do Gdyni, by uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez wykładowców Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu. Uczniowie z wychowawcą wzięli udział w zajęciach z marketingu i kryminalistyki.
 
 
Na warsztatach pt. „Bohaterowie Twojego Dizajnu” uczniowie zapoznali się z kwestiami dotyczącymi współczesnych reklam. Zaznajomili się z pojęciem brandu i poznali mechanizmy, które powodują, że klient wybiera dany produkt. Postawiono przed nimi zadanie stworzenia unikatowego burgera oraz opracowania jego sloganu reklamowego oraz loga. Efektem pracy było powstanie dwóch kanapek:
 
-Sweetburger, czyli burger na słodko z hasłem „Inny sposób na deser”,
-Struś Sto Pro, czyli burger ze strusia ze sloganem „Nie chowaj głowy w piasek”.
 
 

Warsztaty „Każdy przestępca zostaw ślad – odkryj go!” były okazją do zapoznania się z metodami zbierania i zabezpieczania śladów na miejscach zbrodni. Uczniowie dowiedzieli się, jakiego sprzętu używają technicy oraz jakie błędy popełniają przestępcy. Potwierdzono i obalono wiele mitów, jakie można oglądać w filmach kryminalnych i detektywistycznych. Pokazano kilka przykładów zabezpieczonych śladów, a także przeprowadzono pokaz na żywo. Na koniec każdy otrzymał certyfikat daktyloskopijny z własnymi odciskami palców. 

 Założyciel szkoły:
Pozytywne Inicjatywy

E-DZIENNIK


ZASTĘPSTWA